افرادی با طبع گرم و تر (دموی) چه باید بخورند؟

افرادی با طبع گرم و تر (دموی) چه باید بخورند؟
شهریور ۲۰, ۱۳۹۵ admin
shemroon-tab

غذاهای خنک و سرد مناسب حال این افراد است چرا که با مصرف این غذاها حرارت بدن تعدیل می شود. افراد با طبع دموی با مصرف غذاهای گرم مثل شیرینی جات دچار خارش، گر گرفتگی، جوش، کهیر، سوزش ادرار، آفت دهان و سوزش سر دل می شوند. برای جلوگیری از پیامدهای ناشی از مصرف غذای گرم افراد می بایست غذاهای سردی را به همراه این مواد مصرف کنند.

مصرف مواد لبنی(کشک، ماست و قره قروت)، حبوبات( همانند باقلا خشک، برنج، جو، عدس، ذرت، ماش و ارزن)، سبزیجات(گشنیز، ریواس)، میوه ها(تمشک، شاتوت، مرکبات، خیار، هلو، برگ زرد آلو، انجیر، آلبالو، انار، ازگیل، بالنگ، زالزالک، تمبر هندی، زغال اخته، زرشک، زیتون، سنجد، غوره، گریپ فروت و لیمو عمانی)، محصولات گوشتی( گوشت گاو، گوشت بز، سیرابی و قلوه گوسفند)، مغزهای گیاهی (بلوط، شاه دانه و شاه بلوط)، سرکه و چای به این افراد توصیه می شود.

افرادی با طبع گرم و خشک (صفراوی) چه باید بخورند؟

حجامت برای معتدل شدن بدن این افراد توصیه می شود و از این طریق می توانند پوستی روشن تر پیدا کنند. در اثر حجامت این افراد اشتهای زیادی پیدا می کنند و با تعدد در این امر می توانند وزن خود را به آسانی افزایش دهند و در پی آن چاق شوند.

مصرف عرقیجات( عرق کاسنی و عرق شاتره)، مصرف ترشیجات( لیمو ترش، زرشک، نارنج، پرتقال، گریپ فروت با عسل، کیوی، آلو بخارا، آلوچه، دمنوش تمبر هندی، برگه هلو و برگه زرد آلو)، سبزیجات(همانند کدو خورشتی، کدو حلوایی، نخود فرنگی، سیب زمینی بخار پز، قارچ، بامیه، پیاز، لیموشیرین، گشنیز، کاهو و اسفناج)، جو (نان جو، سوپ جو و آش جو)، خشکبار ( لیمو عمانی و مغز بادام خام تازه)، حبوبات(عدس، ماش و جو دوسر)، ترنجبین، شیر خشت و روغن زیتون به این افراد توصیه می شود.

افرادی با طبع سرد و تر (بلغمی)چه باید بخورند؟

افراد بلغمی در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب ، به راحتی می توانند در معرض ابتلا به آلزایمر قرار بگیرند. این افراد نباید سردی ها را به تنهایی مصرف کنند. مصرف گرمی در کنار سردی جات به این افراد توصیه می شود.

مصرف غذاهای حاوی پروتئین و فیبر همانند ( تخم مرغ، میگو و جگر، گوشت، ماهی، آش رشته، اسفناج و ماست و خورشت آلو اسفناج)، سبزیجات(ترب، تربچه، نعنا،سیر، پیاز، شاهی، تره، ترخون،کدو، خیار،کاهو، اسفناج، گشنیز و قارچ)، میوه ها(هندوانه،کیوی، مرکبات، موز، سیب شیرین، خربزه، انگور، خرما، توت فرنگی و هلو)، دانه ها (دانه کدو تنبل، تخم خیار، تخم هندوانه، تخم کدو، تخم کاهو، تخم کاسنی و دانه انگور، فندق، گردو و بادام)، لبنیات( شیر، ماست، کشک و پنیر)، ادویه جات (سماق، غوره و لیمو عمانی)، نوشیدنی های سرد ( لیموناد، دوغ، شربت آلبالو و عناب)، نشاسته و جو به این افراد توصیه می شود.

افرادی با طبع سرد و خشک (سوداوی)چه باید بخورند؟

افراد سوداوی باید از مصرف سردی ها اجتناب کنند و غذاهای گرم و تر را جایگزین سردی ها کنند. خوردن مکرر عسل به این افراد توصیه می شود همچنین مصرف غذاهای سرد و خشکی همانند برنج که رطوبت بدن را می گیرد به این گروه توصیه نمی شود. خشکی بدن از عوامل زمینه ساز یبوست در افراد است.

مصرف گوشت (گوسفند، بلدرچین، گوشت خروس و شتر)، ماهی، جوانه ها (گندم و ماش)، سبزیجات(کلم)، شربت های سردی(خاک شیر و سکنجبین)، گرمی ها (عسل، زعفران، دارچین و زنجبیل)، نبات سفید، نعنا، چای، روغن کنجد ، مغزها(پسته، گردو و بادام)، نمک دریایی و سبزیجات بیش از سالاد ها  به این افراد توصیه می شود.

«منبع اختصاصی: شمرون کباب»

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*