به جای فست فود ساندویچ کباب بخورید !

به جای فست فود ساندویچ کباب بخورید !
مرداد ۵, ۱۳۹۵ admin
به جای فست فود ساندویچ کباب بخورید

امروزه به علت کمبود وقت و حجم بالای مشغله ی افراد مجال کمتری برای آشپزی در خانه پیش می آید. درصد بالایی از زنان و مادران شاغل هستند و زمان کافی برای طبخ غذای خانگی ندارند؛ به همین دلیل ذائقه ی فرزندان نیز بیشتر به غذاهای حاضری و فست فودها تمایل پیدا می کند. این مسئله به تدریج باعث تغییر عادت های غذایی افراد می شود و موجب بروز مشکلات زیادی در سیستم سلامتی بدن می شود. غذاهای آماده، فست فودها و انواع میان وعده های ناسالم که سرشار از کالری، نمک و چربی انباشته هستند از نظر تغذیه ای در سطح پایینی قرار دارند. در چند دهه ی اخیر مصرف انواع غذاهای ساندویچی، چیپس، پفک و… افزایش یافته و از دلایل عمده چاقی، بروز سرطان و بیماری های گوارشی به شمار می روند. به دلیل ماشینی شدن بیش از پیش زندگی و استفاده بیش از حد از خودرو، بی تحرکی ، ورزش نکردن ، اکنون بسیاری از افراد با انواع بیماری های قلبی ـ عروقی، دیابت و پرفشاری خون دست و پنجه نرم می کنند که موجب کاهش کیفیت زندگی این افراد شده است. به نظر می رسد که تنها راه مقابله با چنین مشکلاتی آموزش عمومی و ترغیب افراد به استفاده غذاهای سالم و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات تازه است. یکی از مهم ترین مضرات خوردن فست فودها افزایش وزن و چاقی های نامتعارف به ویژه در کودکان است. کودکانی که به طور مرتب از غذای آماده استفاده می کنند، به اندازه چشمگیری کربوهیدرات، چربی، نمک و شکر افزوده را در بدن خود انباشته می کنند و با توجه به نبود فیبرهای مفید غذایی، شرایط برای چاقی آن ها افزایش می یابد. موضوعی که می تواند در سال های آینده، برای آنها دردسر آفرین باشد و مهم ترین علائم آن شیوع بیماری های قلبی در سنین پایین است. از دیگر عوارض مصرف غذاهای ناسالم نظیر نوشابه های گازدار، نان سفید یا آبمیوه های صنعتی ـ افزایش سطح انسولین و ابتلا به قند خون است. فست فودها علاوه بر روغن های مضر فراوان سرشار از نمک هستند و خطر ابتلا به فشار خون و چربی خون را افزایش می دهند.بر اساس تحقیقات جدید، چربی های ترانس موجود در غذاهای فست فودی افراد را از نظر روحی به سمت افسردگی و بدخلقی سوق می دهد و توانایی آن ها در کنترل خشم و احساسات کاهش می دهد. غذاهای صنعتی با ظاهر پر رنگ و لعاب، خالی از هرگونه ویتامین، مواد معدنی و فیبرهای غذایی هستند. تحقیقات نشان می دهد کودکانی که مرتب از غذاهای ناسالم استفاده می کنند با سوء تغذیه و فقدان مواد مغذی برای رشد مواجه می شوند که نتیجه ای جز کمبود انرژی، نوسانات خلق و خو، کج خلقی و پرخاشجویی، اختلالات خواب و ضعف تحصیلی را در پی ندارد.
بنابر آنچه گفته شد بهتر است از مصرف غذاهای حاضری اجتناب کنیم و در صورت تمایل ساندویچ های خانگی با سبزیجات و گوشت تازه در منزل آماده کنیم.
شمرون کباب در اقدامی نوآورانه «ساندویچ کباب» لذیذ و سالم را با تازه ترین و با کیفیت ترین گوشت های کبابی عرضه کرده و که علاوه بر خواص پروتئینی آن بسیار خوشمزه و مفید بوده و می تواند جایگزین انواع فست فودها، برگرها و ساندویچ های ناسالم باشد.

«شمرون برند لذیذ»

منبع: اختصاصی شمرون کباب

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*