تاریخچه ی چلوکباب در ایران

تاریخچه ی چلوکباب در ایران
شهریور ۷, ۱۳۹۵ admin
Kabab-History

«چلوکباب» یکی از معروف ترین و محبوب ترین غذاهای ایرانیان است که از شهرت جهانی برخوردار است. محققان مردم شناسی معتقد اند که غذاهای محلی و بومی اقوام و ملل مختلف بخشی از نماد ملی و هویت قومی آن ها را تشکیل می دهد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که ساکنین مناطق کوهستانی بیشتر به مصرف گوشت تمایل دارند و در مقابل افرادی که ساکن بنادر و  شهرهای مجاور دریا هستند به مصرف غذاهای دریایی تمایل دارند. این تفاوت در ذائقه ها که تحت تاثیر عوامل اقلیمی و جغرافیایی شکل می گیرد، موجب بروز تغییر در آداب و رسوم، سنت ها و فرهنگ جامعه است. جامعه ی ایرانی چون متکی برکشاورزی و دامداری بود در یک ترکیب و تلفیق منطقی بین محصولات کشاورزی مثل گندم و برنج و گوشت حاصل از دامپروری و با طبخ ساده ی گوشت روی آتش به نتیجه ای مشابه چلوکباب می انجامد.

با استناد به روایت معتبر استاد جعفر شهری تاریخ شناس معاصر در کتاب «تهران قدیم»، پخت کباب ایرانی به شیوه ای که یاد شد به همراه نان از زمان نصرالدین شاه قاجار و در دربار او و طبخ کباب در کنار برنج در زمان رضاخان و در دربار پهلوی مرسوم بود. ناصر الدین شاه که اصلیتی قفقازی داشت نوعی غذای قفقازی را وارد ایران کرد که بعدها به وسیله آشپزان ایرانی  تغییراتی کرد تا به ذائقه ی مردم ایران نزدیک شود. اعتمادالسلطنه در خاطراتش نقل می کند که اولین رستورانی که چلوکباب را به سبک اروپاییان روی میز سرو کرد رستوران نائب بود. در سال ۱۲۹۵ عبدالله بهرامی معاون اداره امنیه (معادل اداره انتظامی امروزی) در یاداشت هایش نقل می کند بیشترین مبلغی که برای چلوکباب پرداخت می شده، ۴ تا ۵ ریال بوده است.  «جواد فریفته» سرآشپز مخصوص احمدشاه که حدود ۹۰ سال پیش مقیم پاریس شد اولین کسی بود که چلوکباب را در خاج از ایران عرضه کرد و نام آن را «فریفته» گذاشت.

امروزه توریست هایی که وارد ایران می شوند حتما سری به چلوکبابی ها می زنند و  خاطره طعم لذیذ کباب ایرانی را همراه خود به دیارشان می برند.

ما در شمرون کباب تلاش می کنیم تا خوشمزه ترین و با کیفیت ترین کباب را برای مشتریان عزیزمان آماده کنیم تا خاطره ی کباب لذیذ ایرانی همراه با نام شمرون در ذهن شان ماندگار شود.

 

منبع: اختصاصی شمرون کباب

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*