تغذیه‌ی مناسب در فصل زمستان

تغذیه‌ی مناسب در فصل زمستان
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵ Mohammad Akhgari

هر فصل با توجه به شرایط آب و هوایی و تغییر دما، شرایطی ویژه در بدن انسان به وجود می‌آورد و بهتر است که با توجه به طبایع متفاوت مواد غذایی در هر فصل مواد غذایی متناسب با آن فصل مصرف شود تا به تعادل و تنظیم بدن انسان کمک شود.

در تابستان به دلیل گرمای هوا افراد بیشتر تمایل به مصرف مواد غذایی خنک و آبدار نظیر ماست، هندوانه و … دارند و در فصل زمستان نیز بیشتر مایل‌اند آن دسته از مواد غذایی گرم مانند سوپ،آش،حلیم و…را مصرف کنند که به گرم کردن بدن‌شان کمک کند. طب سنتی توصیه می‌کند که در هر فصل تغذیه‌ی متناسب را باید با توجه به طبع مخصوص آن غذا انتخاب کرد در غیر این صورت ممکن است فرد دچار مشکل شود؛ همچنین باید این نکته را در نظر داشت که هر غذایی به صورت گرم مصرف شود لزوما باعث افزایش دمای بدن نمی‌شود؛ به عنوان مثال خوراک عدسی که از غذاهای محبوب زمستان است به علت مزاج سردی که دارد اگر به دفعات مصرف شود منجر به بروز بیماری می‌شود. برای این‌که با مزاج فصول آشنا شوید این نکته را به خاطر داشته باشید که در تابستان طبع گرم و خشک غالب است و سوخت و ساز بدن افزایش می‌یابد، بهار فصل گرم و تر است (معتدل)، پاییز فصل سرد و خشک و زمستان فصل خشک و تر است. در ادامه نکات تغذیه‌ای را که در فصل زمستان به بهبود عملکرد و افزایش ایمنی سیستم دفاعی بدن کمک می‌کند برای شما بیان می‌کنیم.

همان‌طور که گفته شد زمستان فصل خشک و تر است و بهتر است که در آن فصل مواد غذایی مصرف شود که بتواند این سردی و تری را به تعادل برساند. بنابراین غذاهایی که مزاج گرم دارند مانند غذاهای شیرین، چرب، ادویه‌های تند مانند زنجبیل، فلفل و دارچین توصیه می‌شود.

سبزی‌های تند مانند ترخون،پیازچه، تره و شاهی را می‌توان در این فصل بیشتر مصرف نمود. برای این که در زمستان طبع ماست را متعادل کنید آن را با پونه مصرف کنید. توصیه می‌شود که پنیر را در وعده‌ی صبحانه مصرف نکنید چرا که به دلیل طبع سردی که دارد موجب بروز رخوت و کسالت می‌شود و طبق آموزه‌های طب سنتی مصرف پنیر در روزهای سرد فرد را مستعد سرماخوردگی می‌کند. بهتر است در وعده‌ی شام پنیر در کنار گردو صرف شود. انواع ترشی‌ها نیز به دلیل طبع سردی که دارند بهتر است در زمستان  مصرف نشوند.

در بین انواع آش‌ها آش شله‌قلم‌کار چون حاوی گوشت است در زمستان بسیار مفید است. اگر آش را تند مصرف کنید به سرعت گرمای بدن را افزایش می‌دهد. در میان خورش‌ها نیز به این نکته توجه داشته باشید که خورش کدو و آلو اسفناج به دلیل طبع سردی که دارند مناسب این فصل نیستند در مقابل خورش فسنجان به دلیل حرارت دیدن گردو، چربی طبیعی و شیرینی آن در زمستان طبع شما را به سمت گرمی می‌برد. برای تهیه‌ی انواع غذای برنجی نیز توصیه‌ی طب سنتی مخلوط برنج،گوشت و حبوبات است. بهترین انتخاب در این گروه هویج پلو و ته‌چین مرغ و گوشت می‌باشد.

از غذاهای ساده‌ی سنتی غافل نشوید، خاگینه یکی از این غذاهاست که به راحتی آماده می‌شود و در فصل زمستان یک وعده‌ی غذایی بسیار سودمند محسوب می‌شود.

انواع ماهی‌ها با تمام خواصی که دارند طبع‌شان سرد و باید همراه مصلح یعنی چیزهایی که طبع‌شان را متعادل می‌کند نظیر زیتون،خرما و … مصرف گردد. در میان عذاهای دریایی میگو طبع گرمی دارد و مصرف آن در فصل زمستان بسیار توصیه می‌شود.

در فصل زمستان گوشت قرمز بیشتری مصرف کنید. گوشت گوسفند و بره مزاج گرمی دارند و می‌توانند در وعده‌ی ناهار و شام مصرف شود.

در ادامه به سایر مواد غذایی که در طب سنتی به مصرف آن در زمستان بسیار تاکید شده است اشاره می‌کنیم:

  • چغندر

چغندر سرشار از قند بوده و قندخون بدن را تنظیم کرده و مانع از افت فشار در سرما می‌شود. همچنین رنگ‌دانه‌های طبیعی آن ضد سرطان است. بهتر است در این فصل چغندر را به سالادتان اضافه کنید.

  • هویج فرنگی

هویج فرنگی حاوی ویتامین سی و سرشار از فیبر می‌باشد. آهن خون را تامین می‌کند و جایگزین مناسبی برای سیب زمینی است.

  • شلغم

شلغم دارای ویتامین سی و پتاسیم بوده مانع از سرماخوردگی می‌شود. بهتر است در زمستان شلغم را در انواع سوپ و آش استفاده کنید.

  • پیاز قرمز

مصرف پیاز قرمز در فصل سرما باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و در مقابل انواع عفونت‌ها و بیماری‌های ویروسی بدن را محافظت می‌کند. بهتر است در زمستان پیاز قرمز را به انواع خوراک‌ها، سوپ‌ها، املت، آش و … اضافه‌کنید.

 

«شمرون برند لذیذ»

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*