توصیه های غذایی مناسب فصل بهار

توصیه های غذایی مناسب فصل بهار
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶ Mohammad Akhgari

فصل بهار با طروات و گرمای خود فرا رسیده است و با غلبه بر سردی زمستان و تعادل طبایع مواد غذایی فرصت مناسبی برای آن فراهم شده که افراد با رعایت نکات تغذیه ای سموم بدنشان را خارج کنند. برخی از دانشمندان طب سنتی معتقدند که طبع غالب فصل بهار گرم و تر است و تاکید کرده اند که با گرم شدن تدریجی هوا در بهار و تابستان می توان بدن را از سموم حاصل از مصرف چربی ها و مواد خوراکی دارای طبع گرم در زمستان زدود. به همین خاطر برای پیشگیری از ابتلا به غلظت خون و رفع بیماری های عروقی برنامه ی غذایی سبکی را به شما توصیه می کنیم.

توصیه طب سنتی بر پرهیز از پرخوری در فصل بهار استوار است. حکمای این علم بر این باورند که با افزایش دمای هوا و عبور از زمستان اخلاط چهارگانه بدن به تدریج حالت منجمد و سفت پیدا کرده و خطر ابتلا به جوش، دمل و حساسیت افزایش می یابد بنابراین بهتر است در این دوره کمتر مواد غذایی با طبع گرم مصرف شود تا از بروز مشکلات هاضمه جلوگیری شود.

از جمله مهم ترین نکات تغذیه ای که بایست در فصل بهار رعایت شود پرهیز از مصرف مواد غذایی چرب است چرا که سیستم گوارشی بدن با خروج گرما از اندام های داخلی ضعیف شده و قدرت زیادی برای هضم غذاهای سنگین نخواهد داشت. به همین خاطر برای پیشگیری از بیماری های گوارشی همچون ریفلاکس و نفح بهتر است غذاهای خنک سبک و کم ادویه مصرف نمایید.

بنا به توصیه ی طب سنتی بهتر است در فصل بهار بیشتر از گوشت سفید پرندگان مانند مرغ، بلدرچین و کبک استفاده شود و گوشت قرمز گوسفند و گوساله کمتر مصرف شود. باورهای طب سنتی همچین از خوردن غذاهای شور و غلیظ مثل خامه، ماست ترش، کله پاچه و جگر منع می کند. نوشیدن مایعات خنک و آبرسانی که در رفع عطش موثر اند نیز به شدت توصیه شده است ؛ در آن میان می توان به آب زرشک، آب نارنج، عرقیات طبیعی بالاخص کاسنی، آب انار، شربت غوره و سکنجبین اشاره کرد. دم نوش ها و چای های طبیعی نظیر دمنوش زنجبیل و چای آلبالو نیز در رفع عطش موثراند.

محققان بیمارستان نرث وسترن  شیکاگو در توصیه های خود تاکید می کنند که در فصل بهار باید میزان مصرف سبزیجات را افزایش داد؛ بهتر است قبل از تمام وعده های غذایی تان یک بشقاب سالاد مصرف نمایید. پژوهشگران دریافته اند که مصرف سه کاسه سالاد با کالری پایین قبل از ناهار باعث می شود کالری دریافتی فرد حدود ۱۲ درصد کاهش یابد.

متخصصان علم تغذیه به افرادی که قصد کاهش وزن دارند توصیه می کنند که سبک ترین رژیم غذایی طول سال را در فروردین ماه داشته باشند. آنها معتقدند که که روزه داری های سبک برای مدت کوتاه در بهار تاثیر چشمگیری در متعادل سازی اخلاط بدن و پاکسازی کبد خواهد داشت.

در فصل بهار حبوبات و سبزیجات را در وعده های غذایی خود بگنجانید و سعی کنید در وعده ناهار خود از لوبیای تازه، جوانه ماش، عدس، انواع کلم، سبزیجات، چغندر،مارچوبه، کرفس، کاهو و … استفاده نمایید.

 

 

«شمرون برند لذیذ»

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*