دو رژیم غذایی پیشنهادی شمرون کباب

دو رژیم غذایی پیشنهادی شمرون کباب
مرداد ۲۳, ۱۳۹۵ admin

 رژیم غذایی بر اساس گروه خونی افراد

پژوهشگران بر این باورند که تفاوت در گروه خونی، واکنش های شیمیایی متفاوتی در سیستم فیزیولوژی بدن بدنبال دارد، مصرف غذاهایی سازگار با گروه خونی برای هر فرد، می تواند هضم راحتتر، کاهش وزن، شادی و سلامتی بیشتری را در پی داشته باشد.

هماهنگی میان رژیم غذایی و گروه خونی افراد، درکاهش وزن، سلامت در تغذیه، جلوگیری از بروز عفونت ها و ابتلا به بیماری ها بسیار مفید و موثر است. در ادامه ی این مطلب برنامه ی غذایی متناسب برای افراد هر گروه آورده می شود.

گروه خونی O :

رژیم غذایی این افراد باید سرشار از پروتئین با حداقل کربوهیدرات باشد. مصرف مقدار زیادی گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، سبزیجات، غلات، لوبیا و فراورده های لبنی و اجتناب از مصرف کافئین و گندم به این افراد توصیه می شود.

گروه خونی A :

برنامه غذایی با کمترین مقدار گوشت و میوه، سبزی، غلات سبوس دار و حبوبات فراوان به این گروه توصیه می شود.

گروه خونی B :

رژیم غذایی کم چرب، برای این گروه می تواند مناسب ترین برنامه ی غذایی باشد، مصرف سبزیجات، تخم مرغ و گوشت به این افراد توصیه شده و در مقابل پرهیز از مصرف دانه ذرت، گندم، عدس، گوجه‌فرنگی، بادام زمینی و کنجد برای این گروه ضروری است. بهتر است مصرف مرغ برای این گروه، محدود شود.

گروه خونی AB :

مصرف غذاهای دریایی و سبزیجات سبز به این دسته از افراد توصیه می شود. اجتناب از مصرف کافئین، گوشت‌های دودی و پرورشی می تواند سالم ترین برنامه ی غذایی را برای این گروه رقم بزند.

 

رژیم غذایی پیشنهادی برای افراد مبتلا به دیابت و قند خون بالا

مصرف روزانه ی این مواد به افراد دیابتی توصیه می شود:

غلات، حبوبات و سبزیجات نشاسته ای مملو از ویتامین ب و فیبر می باشد. این مواد بهتر است حداقل در شش وعده از روز مصرف شوند.

مصرف میوه ها شامل ویتامین ث، پتاسیم فیبر و فولات می باشد و بهتر است در سه یا چهار وعده قرار بگیرد.

سبزیجات منبع غنی از ویتامین ث، آ، فولات و فیبر هستند و میزان مصرف آن روزانه سه الی پنج وعده می باشد.

شیر و لبنیات منابع غنی از کلسیم، پروتئین، ویتامین آ و دی  هستند. مصرف دو تا سه وعده ی لبنی در روز می تواند مفید و موثر باشد.

گوشت و فراورده های گوشتی سرشار از پروتئین، آهن، روی و ویتامین ب است. میزان مصرف آن روزانه دو تا سه وعده می باشد.

چربی و روغن کالری بالایی دارند و مصرف آنها باید به حداقل برسد. شیرینی جات همچنین قند بالایی دارند و فقط یک بار در روز باید مصرف شود.

نان، ماکارونی، پاستا، غلات و سریال های خوارکی حاوی مقدار زیادی نشاسته می باشند. همچنین سبزیجاتی مانند ذرت و سیب زمینی، سبزیجات نشاسته ای نامیده می شوند و به بدن شما ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی را می رساند که در نتیجه ی آن بدن انرژی زیادی بدست می آورد. حبوبات نشاسته ای حاوی ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند که برای سلامت افراد الزامی است. میزان مصرف نشاسته در روز یک وعده می باشد . باور اغلب مردم این است که مصرف نشاسته برای افراد دیابتی مناسب نیست که در واقع این موضوع صحت ندارد، زیرا مصرف نشاسته برای سلامتی و شادابی در همه ی افراد و حتی افراد دیابتی ضروری است.

منبع اختصاصی: شمرون کباب

 

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*