شیرینی مناسب ماه رمضان؛ خرما و عسل یا زولبیا و بامیه؟

شیرینی مناسب ماه رمضان؛ خرما و عسل یا زولبیا و بامیه؟
خرداد ۲۵, ۱۳۹۵ admin
شیرینی مناسب در ماه رمضان

برنامه‌ریزی برای یک تغذیه صحیح در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا هم بتوان با جلوگیری از پرخوری اصل پرهیز را رعایت کرد و هم با تقسیم انرژی و کالری مورد نیاز از زیان‌های کمبود غذایی در امان بود. اهمیت این مسئله به‌خصوص زمانی نمایان‌تر می‌شود که بدانیم در ۱۵‌روز دوم ماه رمضان بدن روزه‌داران ضعیف‌تر شده و نیاز به مراقبت و رسیدگی تغذیه‌ای بیشتری خواهد داشت چون به‌طور واضح بی‌توجهی به این مسئله در پایان این ماه و حتی در طولانی ‌مدت آثار خود را نشان خواهد داد. در این میان مصرف زولبیا و بامیه در ماه رمضان جزو سنت ما ایرانی‌ها شده است. اما نباید فراموش کرد که خوردن چربی و شیرینی تا چه حد می‌تواند مضر باشد.
اگر این قبیل شیرینی ها به مقدار کم مصرف شوند، مانعی ندارد اما مشکل اینجاست که روغن مصرفی در طبخ زولبیا و بامیه چندین بار استفاده می‌شود و ترکیبات مضر در اثر استحاله روغن تولید خواهند شد. قند زولبیا و بامیه به‌علت چربی بالا دیر جذب می‌شود و این ماده هیچ نقش مثبتی در افزایش قند خون ندارد. برای همین توصیه می شود به جای آن خرما ، عسل ، آبمیوه و موادی از این قبیل مصرف بشود.
دکتر سیدضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه معتقد است زولبیا و بامیه‌ای که با روغن چندبار مصرف شده درست می‌شود، دشمن قلب و سیستم گردش خون است. وی با بیان اینکه روزه خود یک درمان است، می‌گوید: به‌دلیل فاصله زمانی زیاد بین نخستین و آخرین وعده غذایی در ایام روزه‌داری، گلیکوژن کبد (منبع ذخیره قندی) مصرف می‌شود و فرد ولع زیادی برای خوردن شیرینی پیدا می‌کند و متأسفانه به ‌دلیل باور غلطی که در جامعه وجود دارد، افراد در مصرف زولبیا و بامیه که سرشار از قندهای تصفیه شده و چربی‌های اشباع شده اند هستند و ممکن است در اثر جوشیدن، مواد سمی در آنها ایجاد شده باشد، افراط می‌کنند. روزه‌داران با خوردن مقدار زیادی از زولبیا و بامیه هم در روزهای ماه رمضان حال بدی پیدا می‌کنند و هم بعد از ماه مبارک رمضان دچار چاقی و افزایش وزن می‌شوند. این متخصص تغذیه با تأکید بر اینکه بهتر است روزه‌داران از مصرف زولبیا و بامیه اجتناب کنند، اظهار می‌کند: « متأسفانه برخی افراد ۳۰۰ تا ۴۰۰‌گرم زولبیا و بامیه را یکجا مصرف می‌کنند، در حالی که به نفع آنهاست که قند مورد نیاز بدنشان را با خوردن خرما، شیر ،کشمش، عسل، چای یا حتی آبمیوه ی تازه جبران کنند تا ولع خوردن زولبیا و بامیه هم در آنها کاهش پیدا کند». وی با ابراز تأسف از اینکه بیشتر زولبیا و بامیه‌ها به‌صورت غیراستاندارد و غیربهداشتی تهیه می‌شوند و در تهیه آنها از روغن‌های مانده و فاسد و همچنین مواداولیه رو به فساد استفاده می‌شود، می‌گوید: هنگام خرید زولبیا و بامیه باید به رنگ آن توجه کنیم؛ هر چه زولبیا و بامیه قهوه‌ای‌تر و سوخته‌تر باشد نشانه مرغوبیت آن نیست بلکه نشان‌دهنده این است که در روغن بیشتر جوشیده و حرارت بیشتری دیده و در نتیجه حاوی مواد سمی بیشتری است.
با این حال به عقیده متخصصان تغذیه، زولبیا و بامیه بهتر است تحت این شرایط مصرف شود :
– زولبیا و بامیه از مراکز تهیه و توزیع معتبر که شرایط بهداشتی را رعایت می‌کنند، خریداری شود.
– این شیرینی باید دارای عطر، طعم و رنگ روشن باشد. سوختگی و تغییر رنگ و قهوه‌ای شدن در آن مشاهده نشود.
– ذرات سوخته شده روی زولبیا و بامیه وجود نداشته باشد.
– در یخچال یا محل خشک و خنک نگهداری شود.

– در حجم کم خریداری شود تا زود مصرف شود و مدت طولانی نگهداری نشود.
– در وعده سحری از مصرف زولبیا و بامیه پرهیز شود زیرا به‌علت شیرینی زیاد، قند خون به سرعت افزایش می‌یابد و گرسنگی زودرس را در ساعات ابتدایی روز در پی دارد.

به اشتراک گذاری