چرا توریست‌های خارجی عاشق شمرون‌کباب می‌شوند؟

چرا توریست‌های خارجی عاشق شمرون‌کباب می‌شوند؟
اسفند ۷, ۱۳۹۵ Mohammad Akhgari

کباب یکی از پرطرفدارترین غذاهای سراسر دنیا است که در هر کشوری به شکل مختلفی طبخ می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با کباب‌خورترین ملیت‌های دنیا آشنا کنیم. برای آشنایی با ذائقه‌های متفاوت با ما همراه باشید. هر ملیتی  با توجه به پیشینه‌ی اقلیمی و ذائقه‌ی ساکنین آن سرزمین طعم‌های متفاوت و به تبع آن شیوه‌های طبخ خاص خود را دارد اما یقین داریم کباب ایرانی لذیذترین و پرخاصیت‌‌ترین نوع کباب است؛ به ویژه اگر در شمرون‌کباب سرو شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر مهمان خارجی دارید یا راهنمای توریست‌هایی هستید که عاشق کباب‌‌اند قبل از دیدن هر بنای تاریخی آن‌ها را به رستوران‌های شمرون کباب ببرید. شمرون کباب یک خاطره‌ی لذیذ ایرانی برای مسافران خارجی رقم می‌زند.

 

  • آمریکا

آمریکایی‌ها عاشق کباب درست کردن هستند. آنها در جشن‌ها و مراسم‌های مختلف‌شان بساط باربیکیو را مهیا می‌کنند و گوشت، مرغ، بوقلمون، ماهی و سوسیس را روی منقل یا توری کبابی می‌کنند.

  • ژاپن

کباب محبوب مردم ژاپن یاکیتوری نام دارد که در خیابان‌ها به شکل سرپایی پخته و سرو می‌شود. سیخ‌های این کباب از جنس چوب بامبو هستند که به روی منقل و با شعله‌ی پایین قرار می‌گیرد. یاکیتوری بیشتر به مرغ کباب شده گفته می‌شود.

  • کره

مردم کشور زیبای کره نیز از کباب‌خورهای حرفه‌ای به حساب می‌آیند. کره‌ای‌ها ورقه‌های نازک گوشت گاو را با پیازچه، سویا سس، کنجد و سایر سبزیجات و ادویه‌های مختلف طبخ می‌کنند. اسم این کباب لذیذ و مقوی بولگوگی است.

  • آفریقای جنوبی

کباب لذیذ ساکنین آفریقای جنوبی برعای نام دارد. این غذای لذیذ را نخستین بار سفیدپوستان آفریقای جنوبی درست کردند. برای آماده کردن برعای یک توری و منقل پایه بلند نیاز است. گوشت‌های متدوالی که در آفریقای جنوبی برای تهیه‌ی کباب استفاده می‌شوند سوسیس و گوشت گوسفند می‌باشد. برعای با یک سس مخصوص آفریقایی و پوره‌ی ذرت سرو می‌شود.

  • مکزیک

کباب معروف مکزیکی‌ها بارباکوآ نام دارد. بارباکوآ گوشتی است که در لابه‌لای برگی خاص پیچیده شده و درون گودالی به آرامی طبخ می‌شود. برای این کباب بیشتر از گوشت گاو استفاده می‌شود.

  • چین

کشور چین همیشه به غذاهای عجیب و نامتعارفش معروف است. گوشتی که در چین کباب می‌شود به کباب و چنگال معروف است. برای ساخت این غذا گوشت را با عسل و سایر ادویه‌های مختلف مزه‌دار کرده و داخل اجاق آویزان می‌کنند تا به آرامی مغزپخت شود.

  • برزیل

کباب برزیلی که اسم اصلی آن چاراسکو است به گوشت گاو یا هر نوع گوشتی که روی شعله‌ی متوسط آتش پخته شود گفته می‌شود. چاراسکو در کشورهای مختلف همراه سالاد، تخم‌مرغ و سیب‌زمینی سرخ کرده سرو می‌شود.

  • هند

غذاهای هندی به پر ادویه بودن و تندی معروف هستند. کباب مخوص هند تندوری نام دارد که امروزه در اغلب کشورها به همان سبک و سیاق آماده می‌شود.این کباب مانند سایر خوراک‌های هندی در تنور رسی پخته می‌شود. برای این کار گوشت را مدت زمانی طولانی در سس مزه‌دار کرده و در دمای بالا کباب می‌کنند.

  • ترکیه

کباب ترکی که به شش کباب معروف است از غذاهای محبوب در خاورمیانه است. قطعات کوچک گوشت و مرغ روی منقل کباب می‌شود. تفاوت این کباب با سایر دونر‌ها این است که به صورت ساندویچ در نان همراه با سبزیجات سرو می‌شود.

 

شمرون برند لذیذ

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*