کبابِ نابِ شمرون

کبابِ نابِ شمرون
آبان ۲۰, ۱۳۹۷ shemroon

کباب یکی از معروف‌ترین غذاهای مورد علاقه مردم خاورمیانه، به‌خصوص ایران و قفقاز است. در تهیه و پخت بیشتر کباب‌ها از گوشت قرمز بره یا گوساله استفاده می‌شود. همچنین در مراحل تهیه اکثر کباب‌ها از پیاز و ادویه‌جات استفاده زیادی می‌شود. نوعی از آنچه در ایران با نام کباب چنجه نامیده می‌شود در کشورهای غربی با نام شیش‌کباب شناخته شده و معروف است. همچنین آنچه در ایران با نام کباب کوبیده معروف است در قفقاز به نام کلی کباب یا در برخی نقاط به نام لوله‌کباب شناخته می‌شود.کباب را به سیخ فلزی یا چوبی کشیده و در برابر آتش مستقیم قرار می‌دهند تا پخته شود. اندازه و قطر کباب بسته به نوع آن و سلیقه فردی که آن را تهیه می‌کند متفاوت می‌باشد. در بسیاری از کشورهای غربی به ویژه اروپا کباب تبدیل به یک غذای ایده‌آل شده است. با این حال خاستگاه کباب ها در خاورمیانه بوده و هنوز هم در خاورمیانه و به‌ویژه ایران و قفقاز گوشت کبابی به همراه سبزیجات و نان یا کباب و برنج یک وعده غذایی برای تمام خانواده است.

شاورمای لبنانی

به طور کلی غذای لبنانی تلفیقی از یک آشپزی اروپایی با چاشنی‌ها و مزه‌های شرقی است. شاورما یکی از معروف ترین غذاهای عربی و همچنین یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی است. غذاهای لبنانی تنوع زیادی دارند و به خاطر قیمت مناسب و تناسبشان با ذائقه ایرانی معمولا مورد توجه قرار می‌گیرند.

غذاهای لبنانی معمولا تند و تیز و پر‌ادویه هستند، و آشپزهای لبنانی به‌جای اینکه به انواع سس‌ها متکی باشند، به تازگی مواد و استفاده از ادویه جات توجه می‌کنند. شاورما درواقع شباهت زیادی به دونر کباب ترکیه دارد و گفته می‌شود اسم شاورما از کلمه  çevirme ( در زبان ترکی به معنای چرخیدن ) گرفته شده است.

این خوراک درواقع متشکل از برش هایی از گوشت مرغ، بوقلمون، گوساله یا گوشت بره است که بر روی یک محور عمودی قرار می‌گیرد و تمام روز به شیوه سیخ‌گردانی بریان می‌شود. برای هربار سرو گوشت را لایه‌لایه برش داده و باقی‌مانده ی آن را همچنان در مجاورت آتش می‌چرخانند.

دونر کباب بره ترکیه‌ای

کباب‌ها از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای ترکیه هستند، اما دونر کباب بره پیشنهادی است که نمی‌توانید رد کنید. واژه دونر در زبان ترکی به معنی چرخان است، بنابراین دونر نوعی کباب است که با بریدن گوشتی که در آتش به حالت عمودی در گردش است تهیه می‌شود.

گوشت بره که معمولا در یک کوره فلزی و بر روی شعله چوبی چرخانده می‌شود، پس از پخت بر روی لایه‌ای از نان که آب گوشت پخته شده را به خود جذب کرده، گوجه و فلفل گریل شده در کنار آن و همچنین یک سالاد خوش طعم از پیاز، جعفری، و سماق سرو می‌شود.

برای لذت بردن از آن به شیوه مردم بومی، گوجه و فلفل را با چنگال روی نان له کرده، به همراه قطعه‌ای کباب و مقداری از سالاد پیاز بر روی آن، رول کرده و نوش‌جان کنید.

پیشینه این غذا به سال ۱۸۰۰ میلادی بازمی‌گردد، زمانی که شخصی به نام اسکندر افندی و ساکن شهر بورسای ترکیه دست به ابتکار جالبی می‌زند و به این ترتیب او نوعی از کباب را ابداع کرد که گوشت را به سیخ زده و دور آتش می‌چرخانند. در گذر زمان دونرکباب به شکل امروزی خود مبدل گشته است.

سوولاکی یونانی

در یونان و به خصوص جزیره سانتورینی با پرداخت حدود ۲ یورو، رویای کباب به حقیقت می‌‌پیوندد. سوولاکی در زبان یونانی به معنی گوشت به سیخ کشیده شده است، و در یونان غالب مردم هرنوع گوشت به سیخ کشیده شده را با این نام می‌شناسند.

سوولاکی مشهور یونانی درواقع نوعی کباب فوری و قابل دسترس در رستوران‌های کنار جاده ای است که با گوشت‌های تکه‌ای و سبزیجات به وسیله سیخ و بر روی منقل درست می‌شود.

این کباب با گوشت طعم‌دار شده پخته شده، و با سس تیزاتزیکی خوش‌طعم تر می‌شود. سوولاکی معمولا با نان پیتا، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و چاشنی‌های دیگر سرو می‌شود. برای تهیه این کباب از گوشت مرغ، گوشت شمشیر ماهی، گاو، خوک،  گوسفند و گوساله استفاده می‌کنند.

کباب کوبیده شمرون

کباب کوبیده شمرون با اینکه عمر خیلی طولانی نداره و اسکندر ، شاهان ایرانی از مزه و طعم اون بی نصیب بوده اند اما روز به روز جای خودش رو بیشتر توی دل ایرونی و خارجی باز می کنه و خیلی طول نمیکشه که اسم این کباب ناب هم توی تاریخ ثبت میشه

به اشتراک گذاری

۰ نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*