موقع خرید گوشت به این نکته‌ها دقت کنید!

اگه اهل خوردن گوشت قرمزید و از اون کباب‌خورهای حرفه‌ای هستید حتما باید موقع خرید گوشت حواستون رو جمع کنید. با توجه به اینکه این روزا گوشتای یخ زده و منجمد خیلی زیاد توی بازار هست برای اینکه مطمئن باشید غذای مفید و مغذی وارد بدنتون می‌کنید، پنج تا نکته بهتون یاد میدیم که با توجه به اونا بتونید گوشت سالم رو از گوشت مونده تشخیص بدید.
نکته‌ی اول!
گوشت گوسفند اگه تازه باشه رنگش روشن و شفافه و چربی‌های صاف و سفید داره، گوشتی که تیره وکدره و زیر چربی‌هاش حباب تشکیل شده، کم‌کیفیته و احتمالا یا فاسد شده یا متعلق به دام پیری بوده؛ بهتره از خریدن اینجور گوشتا صرف نظر کنید.
نکته‌ی دوم!
اگه گوشت رنگ روشن و سفید داشت ولی روی اون ترک‌ و شکاف‌های قهوه‌ای و تیره دیده می‌شد احتمالا مدت زیادی توی قصابی مونده و فاسد شده.
نکته‌ی سوم!
گوشت ناسالم رو از بویی که میده میشه تشخیص داد. اگه گوشتی بوی ترشیدگی یا بویی مثل سرکه و چربی تند و زننده میده مطمئن باشید که فاسد شده. گوشتی که چندین روز در شرایط ناسالم نگه داشته بشه بوی مردار میده و به راحتی قابل تشخیصه.
نکته‌ی چهارم!
یک روش دیگه برای تشخیص سلامت گوشت اینه که موقع خرید گوشت بهش دست بزنید، اگه خیلی شل و نرم بود یعنی که در حال فاسد شدنه و اگه خیلی سخت بود یعنی مدت‌هاست که مونده؛ گوشت سالم و تازه حد وسط این دو حالته.
نکته‌ی پنجم!
اگه روی گوشت مایع لزجی وجود داشت نشون میده که گوشت تازه نیست؛ گرچه معمولا گوشت گوسفندی لیز و چرب است اما در صورتی که وجود مایعات لزج به قدری بود که نتونستید گوشت رو توی دستتون نگه دارید مطمئن باشید باید از خریدنش صرف نظر کنید چون که ترشح خونابه‌های زیر بافت‌های چربی گوشت رو فاسد کردن.

دیدگاهتان را بنویسید