چرا نباید غذای خام و پخته رو با هم خورد؟

اگه براتون پیش اومده که بی‌دلیل دچار دل‌ درد یا نفخ و یبوست بشید و گوارشتون با مشکل مواجه بشه، به جای اینکه اول دنبال دارو و ‌آزمایش برید، یه کم به خورد و خوراک‌تون دقت کنید.

دلیلش می‌تونه خیلی ساده در عادت‌های ناسالم غذایی نهفته باشه!
خیلی از ما عادت داریم همراه غذامون سالاد بخوریم و به خیال خودمون با این کار داریم قدم مثبتی در راستای حفظ سلامتی و تناسب اندام برمی‌داریم در صورتی که طبق اصول طب سنتی و بر اساس تفاوت طبایع و مزاج‌های مختلف، به هیچ وجه نباید غذای خام و پخته رو با هم خورد. این مسئله نه فقط در مورد سالاد صدق می‌کنه بلکه حتی حکمای طب سنتی توصیه می‌کنن که حداکثر دو ساعت بعد از صرف غذا نباید میوه خورد، چرا که فرایند هضم رو با مشکل مواجه می‌کنه و می‌تونه عامل خیلی از بیماری‌های دستگاه گوارش بشه. جالبه بدونید که معده‌ی ما توانایی هضم همزمان غذای خام و پخته رو نداره و این مشکل به صورت سوز‌ش‌های سرمعده، سوءهاضمه و نفخ خودش رو نشون میده. البته طب سنتی در کنار این نکات، توصیه می‌کنه همراه غذا، سبزی خوردن تازه، پیازچه و پیاز مصرف بشه.
امیدواریم این مطب براتون مفید واقع شده باشه و دفعه بعدی که از خودتون پرسیدید چرا توی شمرون کباب، سالاد پیدا نمیشه یاد این نکته بیفتید!

دیدگاهتان را بنویسید